MAHYA MONTAJ HARCI

Kılıçoğlu mahya sisteminin diğer uygulaması Mahya Montaj Harcı ile oluşturulan sistemdir.

Mahya Montaj Harcı dayanımı arttırıcı ve çatlamayı önleyici kimyasal katkı karışımlarından ve liflerden oluşmuş, çimento esaslı, kiremitle uyumlu renge sahip, uzun ömürlü, su ilavesi ile kolaylıkla hazırlanan ve mahya kiremitlerin yapıştırılmasında kullanılan bir harçtır. Sıcak-soğuk farklarından dolayı diğer harçlar gibi çatlama yapmaz, parçalanmaz ve rengi solmaz.

AVANTAJLARI

  • Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının yapıştırma gücü TSE standartlarının iki katından fazladır.
  • Kiremitle uyumlu rengi, demir oksid toz boyasıyla oluşturulmuş olup, dona, güneşin zararlı ışınlarına karşı dayanıklıdır.
  • Çatlama yapmadığı için su yalıtımının devamlılığını sağlar.
  • Çimento harcının priz alırken çatlamaması için ısıtılması gerekirken Kılıçoğlu Mahya Montaj Harcının uygulama sonrası ısıtılmasına gerek yoktur.
  • Çimento harcına göre daha uzun ömürlü ve estetiktir.
  • Çimento harcı gibi çabuk donmaz ve karışımın hazırlanmasından itibaren 1 saat içerisinde kullanılabilinir.
  • Uygulaması kolay ve pratiktir.

Mahya Montaj Harcı Uygulama Şekli

1. Yaklaşık 5-6 lt temiz su ile 25 kg (1 paket) mahya montaj harcının yavaş yavaş boşaltılarak topak kalmayacak şekilde tercihen düşük devirli mikser ile (400 devir/dak) veya el ile homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmasıyla elde edilir. Harcın olgunlaşması için 2-3 dakika beklenir ve kullanmaya başlanmadan önce tekrar karıştırılır.

2. Elde edilen harç mahya kiremitlerinin,kiremitle temas ettiği iki yüzeye de uygulanır. Uygulamadaki koşullara göre Marsilya tipi kiremit uygulamasında her mahya için 1 kg – 1,25 kg yüksek kavisli şekilli kiremitlerde her mahya için yaklaşık 1,5 kg – 1,7 5 kg harç kullanılır.

3.4. Harçlanmış mahya kiremidi, mahya üzerine, kiremitlere temas edecek şekilde sabitlenir. Mahyanın temas ettiği kiremitlere, harç prizini alana kadar basmamak gerekir.

Hayalinizdeki Projeyi Yaptırmak İstiyorsunuz.

Bizimle İletişime Geçin